banner isbank

Şablon Yönergeler

2021- 2023 Etkinlik Yılı 

Bireysel İsviçre Sistemi Şablon Yönergesi
 
İsviçre Sistemi Hızlı Satranç Şablon Yönergesi 
İsviçre Yıldırım Şablon Yönergesi


DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

1-       Şablon yönerge maddelerinde herhangi bir ekleme veya ifadeyi çıkartma işlemi yapılmaması, madde numaralarının, fontların değiştirilmemesi ve renklendirme yapılmaması gerekmektedir.

2-       Şablon yönergede boş bırakılan yerleri doldurmanız yeterli olacaktır.

3-       Şablon yönergelere herhangi bir ek madde yazmak isterseniz ilgili madde başlığının en altına yazarsanız incelenecek ve uygun görülürse onaylanacaktır.

4-        Kategorilerde kontenjanın tur sayısı ile orantılı olması gerekmektedir.

5-       Turnuva programı yaparken turlarınızın her gün aynı saatte başlaması gerekmektedir. Ayrıca tur aralarının oyun temposuna uygun olması gerekmektedir. ( 35'+30'' için en az 2.5 saat, 45'+30'' için en az 3 saat, 60'+30'' için en az 3.5 saat 90'+30'' için en az 4.5 saat )

6-        UKD’ye dahil turnuvalar günde en fazla 4 tur olmak üzere 35’+30’’ veya 45’+30” Eklemeli Tempo ile ELO’ya dahil turnuvalar 60’+30” eklemeli tempo ile günde 3 tur veya 90’+30” Eklemeli Tempo ile günde 2 tur düzenlenebilir.

7-        Takım Maçlarında tur programını hazırlarken 1. Tur Maça Çıkış Listelerinin 30 (otuz) dakika önce verileceğini de hesap ederek 1. Tur öncesi programı ayarlamanız gerekmektedir.

8-        Yönergelerinizi son başvuru tarihinden en az 15 gün, ELO’ya dahil Hibrit Turnuvalar için 45 gün önce yönergenin Türkçe ve İngilizce olarak onay için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. "> Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. "> Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adreslerine gönderilmesi gerekmektedir. Yönergenizde herhangi bir olumsuzluk nedeni ile onaylanmama durumunda düzeltmek ve ilan etmek için zaman kalacaktır.

10-     Son başvuru tarihine 5 gün kala yönergelerde kontenjan artırımı ve tarih değişikliği gibi sebepler dışında herhangi bir değişiklik yapılamayacaktır.

11-     Onaylanmayan yönergeler Kuvvet Derecesi hesaplarına dahil edilmemektedir.

12-     TSF- TK-PRS/04 SATRANÇ YARIŞMALARI PROSEDÜRÜ 4. Madde uyarınca yönergeler onaylanmadan ilinizin web sitesinden özel ya da resmi turnuvalarınızın duyurusunun yapılmaması ve kayıt açılmaması gerekmektedir.